Rozwód

Sprawy rozwodowe są najczęściej dosyć długie i skomplikowane. Dzieje się tak zwłaszcza w sytuacji, kiedy małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia w kwestii podziału majątku czy opieki nad dziećmi. Nieoceniona okazuje się wtedy pomoc doświadczonego prawnika. Taka osoba z całą pewnością przyczyni się do tego, że wszystkie formalności zostaną załatwione o wiele szybciej, a same rozprawy będą mniej stresujące dla zainteresowanych stron.

Dlaczego wybór odpowiedniego prawnika ułatwia wzięcie rozwodu?

Aby wziąć rozwód, zwykle nie wystarczy jedna rozprawa. Sprawa taka może ciągnąć się całymi latami. Dlatego dobry prawnik może przydać się już na etapie pisania pozwu do sądu.

Jeszcze przed rozprawą na sali sądowej, warto ustalić konkretne kwestie ze współmałżonkiem. Prawnik może być wtedy mediatorem między stronami. Podpowie on, jakie będzie najlepsze wyjście w danej sytuacji. Jednak jego priorytetem zawsze będzie dobro klienta i będzie robił wszystko, aby zapadł satysfakcjonujący dla niego wyrok.

Wraz z rozwodem bardzo często dokonywany jest podział majątku, ustalane jest, kto będzie sprawował opiekę nad dziećmi oraz jaki będzie wymiar płaconych alimentów. Jeżeli małżonkowie nie są zgodni co do tych kwestii, każdy z nich powinien wynająć sprawdzonego adwokata.

Czym kierować się podczas poszukiwań prawnika, który pomoże przy rozwodzie?

Dobry adwokat lub radca prawny to specjalista na wagę złota – jego wiedza i umiejętności gwarantują nieocenioną pomoc przy rozwodzie. Aby znaleźć właśnie takiego prawnika, należy:

  • skorzystać z usług renomowanej kancelarii – w takich miejscach pracują doświadczeni specjaliści, którym nie zdarzyło się zawieść swoich klientów;
  • sprawdzić, czy adwokat lub prawnik świadczy kompleksowe usługi – należy sprawdzić, na jaką pomoc specjalisty można liczyć. Godny polecenia prawnik udzieli cennej porady, będzie wsparciem na sali sądowej, pomoże przy ustaleniu warunków podziału majątku i ustaleniu kontaktów z dziećmi. Taki zakres usług świadczą między innymi adwokaci i radcy prawni z Kancelarii Adwokacko-Radcowskiej z Radomia;
  • zweryfikować, czy dana kancelaria specjalizuje się w sprawach rozwodowych.

Warto także skorzystać z tzw. poczty pantoflowej. Dobra opinia innych osób zawsze przemawia na korzyść prawnika. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając adwokata lub radcę prawnego, nie należy kierować się jedynie niskim wynagrodzeniem, którego on oczekuje. Może to sugerować, że jego reputacja nie jest zbyt dobra lub ma niewielkie doświadczenie w sprawach rozwodowych. Niestety może to skończyć się zapadnięciem wyroku mało korzystnego dla klienta.