Sprawy rozwodowe to zawsze ciężkie przeżycia dla osób rozchodzących się ze sobą. Nie tylko trzeba zmagać się z przeciwnościami losu, które popchnęły nas do ten decyzji ale przede wszystkim załatwić ze współmałżonkiem wszystkie kwestie związane z prawem.

Może w tym pomóc kancelaria adwokacka, której specjalnością są sprawy rozwodowe. Przede wszystkim należy ustalić kwestie podziału majątku. To ona jest najczęściej powodem wielu nieporozumień przy rozwodzie. Rozchodzący się współmałżonkowie często nie mogą dojść do porozumienia na przykład w sprawie tego, komu ma przypaść w udziale mieszkanie. Nawet, jeśli jeden z małżonków mieszkał w nim już przed ślubem, to wcale nie powiedziane, że druga osoba odda je bez walki. Często stosowanym rozwiązaniem jest sprzedaż mieszkania i podział pieniędzy na dwojga. Nie zawsze jednak taka opcja satysfakcjonuje obie strony, dlatego często w rozwikłaniu problemu może pomóc adwokat, który podejmie się mediacji między stronami konfliktu.

Inną niezwykle istotną kwestią jest sprawa opieki nad dziećmi. Nie warto jednak roztrząsać jej miesiącami ze względu na dobro samych dzieci. Narażanie ich na stres związany z rozwodem rodziców jest jedną z najgorszych rzeczy, jaką możemy im zafundować.

Jak ustalić alimenty dla dzieci

Dobro naszych pociech to także zapewnienie im odpowiednich warunków materialnych. Sprawy alimentacyjne to jedne z częstszych spraw, jakie musi prowadzić kancelaria adwokacka. Pozew o alimenty jest składany zazwyczaj wtedy, kiedy jedna ze stron domaga się od drugiej pokrywania kosztów związanych z utrzymaniem dzieci. Nie da się ukryć, że najczęściej to małżonka domaga się świadczeń alimentacyjnych od swojego byłego partnera. Coraz częściej jednak mamy też do czynienia z sytuacją odwrotną. Wiele zależy od aktualnych dochodów i możliwości finansowych obu rodziców. Dobry adwokat powinien uczciwie zbadać sprawę oraz przygotować stosowny wniosek, który umożliwi regularne otrzymywanie kwot o ustalonej przez nas wysokości.

Dopilnowanie wszystkich rzeczy związanych z rozwodem dla nikogo nie jest łatwe. Warto więc przynajmniej część z nich powierzyć kancelarii adwokackiej, by oszczędzić sobie nieco nerwów w tym trudnym okresie życia.