Pomoc adwokata kosztuje sporo, dlatego warto wybierać kancelarie, które świadczą usługi wysokiej jakości. Jak taką znaleźć? Na jakie czynniki zwrócić uwagę, by mieć pewność, że trafiliśmy do odpowiedniego człowieka? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w poniższym tekście.

Dlaczego potrzebujemy pomocy adwokata?

To pierwsze pytanie, które powinniśmy sobie zadać przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej kancelarii adwokackiej. Czy potrzebuje jednorazowej porady, czy może planujemy dłużej współpracować z prawnikiem. W jakiej dziedzinie prawa potrzebujemy pomocy? Prawo cywilne, podatkowe, karne? Czy bardziej potrzebujemy specjalisty z jednej wąskiej kategorii, czy może adwokata wszechstronnie wykształconego, które pomoże nam w sprawach podatkowych i cywilnych. Odpowiadając sobie na te i inne pytania będziemy w stanie stworzyć profil kancelarii adwokackiej, której naprawdę potrzebujemy i zawęzimy pole naszych poszukiwań.

Gdzie szukać opinii o adwokatach?

W dzisiejszych czasach największych źródłem opinii na każdym temat – w tym świadczących swoje usługi kancelarii adwokackich – jest Internet. Korzystają z niego warto jednak zachować pewien dystans. W końcu nie wiemy, kim są osoby po drugiej stronie monitora, nie znamy ich tożsamości ani intencji, nie możemy zatem stwierdzić, czy ich opinie są wiarygodne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie opinii u bliskich nam osób – rodziny, znajomych – lub innych, z którymi mamy realny kontakt, np. współpracowników czy kontrahentów. O poradę w kwestii wyboru kancelarii prawnej warto również spytać osoby niejako związane z tą dyscypliną, np. doradcę finansowego czy księgowego. Kolejnym krokiem może być przejrzenie rankingów, publikowanych w prasie specjalistycznej.

-Kancelarie adwokackie mają zakaz reklamowania swojej działalności, dlatego raczej nie znajdziemy promujących je ogłoszeń w internecie czy gazetach – przypomina adwokat Łukasz Węgłowski.

Jak rozpoznać dobrą kancelarią prawniczą?

Istnieje kilka czynników świadczących o tym, czy dana kancelaria jest godna zaufania. Poza wspomnianymi rekomendacjami zadowolonych klientów, których powinniśmy szukać wśród osób które znamy, bardzo istotnym czynnikiem jest długość stażu danej kancelarii oraz jej wielkość. Do najlepszych kancelarii należą te, które mogą pochwalić się wieloletnią tradycją, są rozpoznawalne oraz zatrudniają wielu prawników. Powinniśmy również upewnić się, czy kancelaria adwokacka dysponuje stroną internetową, z której dowiemy się więcej na temat jej działalności czy specjalizacji prawnej – w dzisiejszych czasach posiadanie witryny to już standard, którego powinien trzymać się każdy poważny, profesjonalny prawnik.