materialy dowodowe

Wielu z nas, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym miało do czynienia ze zdarzeniami, z którymi nie potrafiliśmy sami sobie poradzić. Mogą to być sytuacje takie jak zdrada partnera, zaginięcie osób bliskich, niesłuszne oskarżenia w naszym kierunku lub mobbing w pracy. Każdy na początku stara się samemu na własną rękę rozwikłać tego typu sprawy. W momencie kiedy nie możemy poradzić sobie samodzielnie, szukamy pomocy u innych.

Co zrobić ze swoimi podejrzeniami?

Podstawową grupą społeczną, która pomaga nam w problemach natury prawnej jest policja. Są jednak i takie sytuacje, które wymagają większego zaangażowania, szybszej reakcji i większej dyskrecji. Jeśli właśnie o takich zdarzeniach mowa, to należy wówczas skorzystać z pomocy detektywa. To właśnie on pomoże nam zebrać materiał dowodowy przy zdradzie partnera, sprawdzić pracę niani, która opiekuje się naszym potomstwem czy nawet pomóc odnaleźć osoby zaginione.

Szybkie działanie warunkiem powodzenia

Należy pamiętać, że dobry detektyw powinien jak najszybciej przystąpić do zleconej mu pracy, ponieważ w wielu sytuacjach czas odgrywa ważną rolę. Mamy tu na myśli poszukiwanie osób zaginionych czy też sprawdzenie poprawnie wykonywanej pracy przez nianię. W obu przypadkach chodzi o życie i zdrowie bliskich nam osób.

Materiały dowodowe

Każdy detektyw podczas swojej pracy powinien rzetelnie zbierać materiały dowodowe. Prowadzenie bieżących notatek oraz udokumentowanie za pomocą zdjęć wykonanego zlecenia pozwoli ustalić fakty. Dzięki takim dowodom jesteśmy w stanie dowieść swojej niewinności lub udowodnić komuś jego winę. Detektyw, chcąc dokładnie zbadać sprawę. powinien bardzo dokładnie jej się przyjrzeć. Pierwszymi pomocnymi informacjami są dane uzyskane od zleceniodawcy. To petent, przychodząc do biura detektywistycznego, przedstawia zakres pomocy, którą chciałby uzyskać. Należy dowiedzieć się jak najwięcej o powierzonej sprawie oraz osobach z nią powiązanych. Każdą informację należy skrupulatnie notować. Często zdarza się tak, że początkowo wydaje się, że nie ma ona zawiązku ze sprawą, a później okazuje się ważnym punktem. Materiał dowodowy to nie tylko zapiski detektywa, lecz także zdjęcia. I tu istotna jest ich jakość. Im lepsze i wyraźniejsze, tym lepszy stanowią dowód w sprawie. Detektyw, prowadząc obserwację, posłużyć się może również podsłuchem czy też kamerą. Takie dowody przedstawione w sądzie będą bardzo mocnymi dowodami i przede wszystkim wiarygodnymi.

Każdy z nas myśli i ma nadzieję, że takie usługi detektywistyczne nie będą mu potrzebne. Nikt jednak nie jest w stanie przewidzieć przyszłości i dlatego, jeśli zajdzie już taka potrzeba, warto rozejrzeć się na rynku i wybrać firmę, która cieszy się dużym doświadczeniem.