dobry adwokat

Z porad prawnych nie korzystamy na co dzień. Nie musimy też znać dobrze prawa ani wiedzieć, jak zachować się w sądzie. Ale warto, żebyśmy wiedzieli, czym kierować się przy wyborze adwokata, który pomoże nam uporać się z problemami prawnymi, wyjaśni kolejne kroki postępowania i podpowie, jakie obowiązki prawne na nas spoczywają.

Przede wszystkim zaufanie

Po pomoc prawnika sięgamy zazwyczaj w sytuacjach, które są dla nas trudne ze względu na zawiłości prawne i nie potrafimy sami ich rozwiązać. Adwokat reprezentuje nasze interesy i powinien cieszyć się zaufaniem oraz dobrą opinią. To jest pierwsza wskazówka: przy wyborze prawnika sprawdźmy rekomendacje, zasięgnijmy opinii. A tych możemy poszukać wśród znajomych lub w Internecie, np. na forach, portalach prawniczych.

Jasny i klarowny przekaz

Język prawniczy nie należy do łatwych i zrozumiałych. Tym ważniejsze jest, aby adwokat, którego wybierzemy potrafił wyjaśnić nam to, czego nie rozumiemy i rzeczowo oraz przystępnie przedstawiał naszą bieżącą sytuację prawną. Tego nie zweryfikujemy ani przez telefon, ani przeglądając ofertę kancelarii. Najlepiej umówić się na bezpośrednie spotkanie z prawnikiem i zapytać, czy byłby w stanie podjąć się poprowadzenia naszej sprawy. Już na tym etapie będziemy w stanie wstępnie ocenić poziom zaangażowania, sposób rozmowy, rzeczowość oraz postawę wobec klienta i stwierdzić, czy jest to dobry adwokat dla nas.

Preferowane dziedziny prawa

Nie ma na tej planecie człowieka, który znałby się na wszystkim i we wszystkim był tak samo dobry. Również, jeśli chodzi o adwokatów, każdy z nich ma takie obszary, w których czuje się lepiej i dzięki temu, osiąga większą skuteczność. Najlepiej wybrać się do kancelarii prawnej, np. Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Wyląg Spółka Partnerska, w której pracuje więcej niż jeden prawnik. W takich miejscach zazwyczaj każdy w zespole ma swoją preferowaną dziedzinę prawa i, w zależności od tego, z czym się borykamy, po przedstawieniu sprawy zostaniemy skierowani do właściwej osoby.