Planujesz wakacje za granicą? Twoje myśli na pewno krążą wokół niekończącego się relaksu. Nie w głowie ci wypadki, choroby i kradzieże. To błąd! Nieprzyjemne sytuacje mogą przytrafić się każdemu. Choć nie muszą mieć miejsca, warto się przed nimi zabezpieczyć, bez względu na to, czy jeździmy w pojedynkę, czy z rodziną. Poznajmy wszystkie powody, dla których powinniśmy wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Bezpłatna pomoc medyczna w razie choroby i kontuzji

Pierwszym powodem, który powinien skłonić do skorzystania z oferty towarzystw ubezpieczeniowych, jest bezpłatna pomoc medyczna w razie choroby, kontuzji czy wypadku. Możemy złamać nogę, zakazić się groźną bakterią czy nawet wymagać hospitalizacji, gdy złapie nas atak wyrostka robaczkowego. Nie da się wszystkiego przewidzieć, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze zdrowie.

Dobre ubezpieczenie turystyczne refunduje koszty leczenia w Europie i krajach pozaeuropejskich, również koszty leczenia prywatnego i przeprowadzenia akcji ratowniczej. W wyborze ubezpieczenia może pomóc nam biuro turystyczne, takie jak Agencja Turystyczna ITA. Agencja pomaga w planowaniu atrakcyjnych i bezpiecznych wakacji już od 1992 roku. Prowadzi sprzedaż ubezpieczeń turystycznych i wspiera w wyborze właściwej oferty. Pozwala również wyrobić Kartę Planeta Młodych, która zapewnia ubezpieczenie, a dodatkowo daje szereg zniżek na terenie państw europejskich i nie tylko. Warto skontaktować się z pracownikami Agencji Turystycznej ITA i zagwarantować sobie spokojne wczasy.

Specjalistyczny transport medyczny do Polski

Niektóre choroby i wypadki mogą wymagać transportu medycznego do Polski, w celu kontynuowania leczenia. Taki transport jest bardzo drogi, sięga kwot rzędu nawet kilkudziesięciu złotych. Transport zwykłymi liniami przy zapewnieniu właściwych warunków (np. pozycji leżącej dla chorego) również jest możliwy, ale byłby dużo droższy.

Ubezpieczenie turystyczne pokrywa koszty przewozu chorego transportem medycznym w ramach wykupionej polisy. Również wtedy, kiedy pacjentowi musi towarzyszyć lekarz.

Ochrona ubezpieczeniowa OC i NWW

Ubezpieczenie turystyczne to również ochrona ubezpieczeniowa OC i NWW. Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Zabezpiecza przed nieumyślnie spowodowanymi szkodami, które wiążą się z finansową stratą, np. wybiciem szyby w trakcie zabawy, potrąceniem pieszego, uszkodzeniem cudzego pojazdu w wypadku czy zniszczeniem czyjegoś mienia przez naszego psa.

Z kolei ubezpieczenie NWW jest ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Stanowi dobre uzupełnienie ubezpieczenia turystycznego. W razie wypadku ubezpieczyciel pokrywa koszt naszej rehabilitacji, gdy już wrócimy do Polski, a dodatkowo wypłaca nam odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia nam bezpieczne i spokojne wakacje. Daje pełne wsparcie w razie sytuacji kryzysowych, również gdy ktoś ukradnie nasz sprzęt elektroniczny czy zgubimy bagaż. Pełną ofertę znajdziemy w Agencji Turystycznej ITA!