Sprawy rozwodowe nie należą do najłatwiejszych. Nie chodzi tutaj o samą specyfikę postępowania przed sądem i kwestię dowodów, ale także stopień skomplikowania poszczególnych przypadków, który zazwyczaj jest dosyć wysoki. Takie sprawy mogą ciągnąć się przez długie okres, dlatego też zdarzają się adwokaci i radcy prawni, którzy starają się unikać spraw rozwodowych.

Osoba, która chce uzyskać rozwód powinna przygotować się nie tylko na trudne postępowanie sądowe, ale także na bardzo duże obciążenie emocjonalne. Żeby wygrać, trzeba bowiem bardzo często ujawnić przed sądem elementy życia, o których nie chce się mówić. Pomocą będzie dobry radca prawny albo adwokat, który specjalizuje się w takich sprawach. Często kancelarie oferują bardzo różne kategorie usług. Owszem, wśród takich kancelarii także znajdą się takie, które efektywnie będą broniły klientów w sprawach rozwodowych. O wiele większe prawdopodobieństwo wygranej ma się jednak wtedy, kiedy wybiera się specjalistę w tej dziedzinie.

Najlepsza reprezentacja przed sądem

Istnieje przekonanie, że sprawy rozwodowe są dobrze płatne. Istotnie, ten kto chce wziąć rozwód powinien się przygotować na niemały wydatek. Trzeba jednak pamiętać, że wraz z ceną idzie także jakość. Dobra kancelaria radcy prawnego obsługująca klientów chcących się rozwieść musi składać się z prawników, którzy doskonale potrafią interpretować fakty na korzyść klienta. Klient kancelarii będzie musiał wyjawić radcy prawnemu wszystkie tajemnice swojego małżeństwa. Radca prawny będzie wiedział jakie fakty ujawnić w sądzie, a jakie przemilczeć. Będzie też wiedział co powiedzieć, kiedy druga strona powoła się na te niechciane okoliczności. Dobry prawnik musi zdawać sobie sprawę z tego, że rozwody są bardzo obciążające psychicznie. Rozmowa z klientem musi być szczera, ale powinna być też jak najmniej bolesna. Trzeba więc zachować we wszystkim balans. Na szczęście nie brakuje w Polsce specjalistów, którzy potrafią to osiągnąć.

Szybkość czy efektywność?

W przypadku rozwodów postępowanie dowodowe może być bardzo długie, a także przytaczane okoliczności mogą być rozpatrywane na wiele sposób. Dlatego też klient będzie musiał zaakceptować fakt, że liczy przede wszystkim na efektywność, nie jedynie na szybkość.