samochod-w-rozliczeniu

Kiedy kierowca decyduje się na wymianę samochodu, musi zatroszczyć się nie tylko o wybór nowego auta, ale też o rozsądny sposób rozstania się z poprzednim wozem. Sprzedaż używanego samochodu na własną rękę wiąże się niestety z wieloma formalnościami, pochłania bardzo dużo czasu i energii. Czy można ułatwić sobie tę procedurę?

Auto w rozliczeniu – oszczędzasz czas i nerwy

Wystawiając samochód w ogłoszeniu właściciel wkracza na ścieżkę długotrwałych pertraktacji z niezliczoną ilością potencjalnych kupców. Spotkania, targi, wyszukiwanie usterek i wad samochodu to nie tylko strata czasu, ale przede wszystkim nerwów. Jak podpowiada ekspert z Salonu Prestige, dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest pozostawienie swojego samochodu w rozliczeniu w salonie, w którym kupujemy nowe auto.

Na czym to polega?

Bez względu na to, czy chcemy wejść w posiadanie fabrycznie nowego samochodu, czy po prostu szukamy innego modelu na rynku wtórnym, część kosztów możemy pokryć pozbywając się starego auta. Używane auto może pokryć kwotę wkładu własnego w przypadku zakupu samochodu na kredyt albo brakującą część gotówki.

Niezbędne procedury

Komis czy salon, który przyjmuje twoje stare auto musi mieć pewność, że wchodzi w posiadanie w pełni sprawnego pojazdu. Niezbędna jest zatem kontrola stanu samochodu. W profesjonalnych salonach przegląd taki wykonywany jest zazwyczaj nieodpłatnie i szybko, aby klient mógł cieszyć się maksymalną wygodą transakcji. Na podstawie przeglądu technicznego pracownicy dokonują wyceny.

Aspekt prawny

Przeniesienie własności na salon czy komis wiąże się z kosztownymi procedurami prawnymi – tłumaczy specjalista z Salonu Samochodów Luksusowych Prestige. Również ten obowiązek przejmuje na siebie przedsiębiorstwo, toteż klient jest zwolniony z opłat za czynności cywilno-prawne, wymaganych w tradycyjnym modelu sprzedaży samochodu.

Pozostawienie samochodu w rozliczeniu pozwala kierowcy niemal niezauważalnie przesiąść się do nowego auta, znacznie upraszcza cały proces wymiany pojazdu. Sposób ten cieszy się szczególną popularnością wśród koneserów ekskluzywnych samochodów – ludzi biznesu, ceniących sobie najwyższą jakość usług, profesjonalizm i wygodę.