Kancelaria adwokatów i radców prawnych świadczy usługi w zakresie pomocy prawnej zarówno na rzecz podmiotów gospodarczych, jak i klientów indywidualnych. W zespole kancelarii znajdują się radcowie prawni, adwokaci, aplikanci radcowscy oraz adwokaccy. Im większa kadra specjalistów, tym szerszy obszar świadczenia profesjonalnych usług prawniczych.

Kancelarie adwokackie oprócz stałej grupy prawników zatrudnionych na miejscu, mogą posiadać współpracowników w całym kraju, co gwarantuje kompetentną i fachową obsługę klientów. Kancelaria prawna specjalizuje się w zróżnicowanych dziedzinach prawa i świadczy szeroki wachlarz usług.

Im bardziej zindywidualizowane podejście do sprawy klientów, tym większa szansa na osiągnięcie przez kancelarię sukcesu rynkowego. Kancelaria adwokacka często latami pracuje na swoją markę poprzez ofertę usług na najwyższym poziomie przy zachowaniu umiarkowanego cennika usług prawnych. Prawnik całe życie się uczy, dlatego miarą jego sukcesu jest zdobywane doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych. Radca prawny lub adwokat bierze udział we wszystkich etapach postępowania sądowego, dlatego kancelaria musi dysponować wysoko wykwalifikowanym zespołem, zapleczem organizacyjnym, technicznym oraz administracyjnym.

Atutem dobrych prawników jest terminowość, zrozumienie potrzeb nawet najbardziej trudnego klienta, co w połączeniu z wysokim poziomem wiedzy eksperckiej w wybranych dziedzinach prawa skutkuje wysoką skutecznością w prowadzonych postępowaniach sądowych. Modelowym przykładem są sprawy rozwodowe. Radca prawny lub adwokat musi się wykazać nie tylko profesjonalizmem w obszarze postępowania, ale również zrozumieniem psychiki swoich klientów, którym nie tylko jest potrzebna pomoc prawna, lecz także wsparcie. Rozwody są traumatycznym przeżyciem dla całych rodzin, dlatego prawnik musi przystępnie uświadomić swoich klientów jak będzie wyglądał przebieg sprawy rozwodowej.

Małżonkowie powinni być w pełni świadomi jakie formalności związane z rozwodem ich czekają, co z podziałem majątku i wreszcie najbardziej drażliwy temat – sprawowaniem władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi. Wszystko to może prowadzić do eskalacji konfliktów, których i tak jest niemało, gdy w grę wchodzi rozstanie współmałżonków. Pary udają się do kancelarii adwokackiej w sytuacji, kiedy wyczerpały już wszystkie dostępne środki prowadzące do osiągnięcia wzajemnego konsensusu. W sprawach rozwodowych obowiązuje znana maksyma – jeżeli chcesz przejść przez cały proces zwycięsko, niezbędny Ci będzie najbardziej doświadczony adwokat.