Kiedy ulegamy wypadkowi priorytetem jest nasze zdrowie oraz sprawność. Niestety, pomimo ubezpieczenia, nie zawsze mamy możliwość, aby skupić się jedynie na leczeniu oraz rekonwalescencji. Tak jednak być nie musi. Możemy to zmienić. W jaki sposób? Najlepiej od razu skorzystać z pomocy wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy zajmą się procesem odszkodowawczym oraz pomogą nam wrócić do zdrowia.

Dochodzenie roszczeń poszkodowanego

Usługi z zakresu dochodzenia roszczeń osób poszkodowanych w wypadkach świadczą kancelarie prawniczo-brokerskie. Pracujący w nich specjaliści – w imieniu swoich klientów – zajmują się dochodzeniem odszkodowań, które należą im się z tytułu ubezpieczenia. Dzięki temu, osoby poszkodowane mogą skupić swoją uwagę na najważniejszym procesie po wypadku, jakim jest leczenie oraz rekonwalescencja.

Warto więc korzystać z usług dobrych kancelarii prawniczo-brokerskich, które specjalizują się w tego typu przypadkach. Najlepiej zaś jest zwrócić się po pomoc do organizacji, która świadczy usługi zarówno związane z dochodzeniem roszczeń poszkodowanego, jak i dotyczące jego stanu zdrowia po wypadku. Wówczas my – jako osoby poszkodowane – możemy mieć pewność, iż otrzymamy należące się nam odszkodowanie oraz zostaniemy poddani właściwej diagnostyce, a następnie odpowiedniemu leczeniu. Jak to jest możliwe? Jak to wygląda w praktyce?

Odszkodowanie i leczenie

Najbardziej kompetentnej odpowiedzi udzielić nam może osoba, która na co dzień pracuje w takiej organizacji i udziela pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach, czyli nasz rozmówca z Instytutu Medycyny Interwencyjnej w Warszawie:

W przypadku klientów poszkodowanych w wypadkach lub innych zdarzeniach, które są objęte ubezpieczeniem, nasz Instytut Medycyny Interwencyjnej zapewnia nie tylko opiekę lekarską, ale także prawną, realizowaną przez profesjonalistów z branży odszkodowawczej. Nasz instytut jest bowiem organizacją, która wspiera swoich klientów w dochodzeniu roszczeń poszkodowanego oraz organizuje kompleksowy proces leczenia po wypadkach. A to wszystko jest możliwe dzięki wprowadzeniu przełomowego modelu finansowania wysokospecjalistycznej medycyny. Zarówno z polis sprawców osób poszkodowanych, jak i ze środków własnych klienta, możemy opracować optymalny plan leczenia każdego pacjenta. Naszym celem jest bowiem przeprowadzenie kompleksowej ścieżki diagnostycznej, a następnie opracowanie i wdrożenie skutecznego programu leczenia pod okiem doświadczonych specjalistów. A to wszystko bez zbędnego czekania, które może przyczynić się do nieodwracalnych dla naszego zdrowia skutków.

Szybko, skutecznie i kompleksowo

Korzystając z usług takich organizacji jak IMI, zapewniamy sobie kompleksową opiekę prawną oraz medyczną. Dzięki takiemu połączeniu po wypadku możemy bowiem bezgotówkowo rozpocząć proces spersonalizowanego leczenia oraz skoncentrować się na odzyskaniu sprawności sprzed wypadku. W tym samym czasie zaś profesjonaliści zajmować się będą dochodzeniem naszego odszkodowania. W takiej organizacji oba zespoły – medyczny oraz prawniczo-brokerski działają równolegle.