Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Praktycznie każdego dnia zmagamy się z pojęciami prawnymi, a każda czynność podlega jakiej regulacji. Zawieramy różnego rodzaju umowy, czy korzystamy z swoich kont bankowych. Pracując podlegamy kodeksowi pracy,  idąc przez ulicę podlegamy prawu cywilnemu. Niestety nadal osób w Polsce ma bardzo niską wiedzę na temat obowiązującego prawa, co w określonych przypadkach może przynieść przykre konsekwencje.  W poniższym artykule napiszemy kiedy warto udać się do prawnika.

Przestrzegaj prawa, bądź świadomy

Kancelaria Adwokacka codziennie pomaga społeczeństwu w różnych gałęziach prawa. Możemy wyróżnić kancelarię i adwokatów specjalizujących się w takich gałęziach prawa jak:

  • prawo karne –  są  to najczęściej wnioski o wydłużenie postępowania lub odroczenie przeniesienia wyroku.
  • prawo gospodarcze – w tym przypadku najczęściej są to interpretacje US i ZUS czy też kwestie optymalizacji podatkowych i praw spółek handlowych. Prawo gospodarcze to jedna z największych gałęzi prawa, sama składania prawna VAT posiada prawie 800 stron. W skład chodzi też ewidencje JPK_VAT, (split payment) czy obliczanie podatków PIT i CIT.
  • prawo rodzinne –  to rodzaj prawa, w którym skupiamy się na takich tematach jak rozwody, spory alimentacyjne, sprawy opieki nad dziećmi.  Prawo rodzinne to wyspecjalizowana dziedzina prawa cywilnego. Prawo bada też stosunki prawne zachodzące w rodzinie, pokrewieństwa czy udzielaniem opieki lub kurateli.

Każdego dnia podejmujemy decyzje prawne, świadomie lub mniej. Wielu Polaków jednak rezygnuje z pomocy prawnej licząc na szczęście i własne możliwości, które mogą nas dużo kosztować.

Do Kancelarii Prawnej warto udać się na pewno wtedy gdy mamy kłopoty z prawem karnym lub gospodarczym, tutaj czyhają na nas największe zagrożenia. Warto, też za wczasu upewnić się co do racji naszych argumentów u dobrego adwokata, nawet gdy nie jesteśmy pewni swojej decyzji. Koszt konsultacji w mniejszych miejscowościach już od nawet  50 zł.

Podpowiadamy, kiedy warto udać się do kancelarii prawnej:

  • problemy w pracy  – wielu pracowników nadal nie zdaje sobie z prawy z możliwości prawa pracy i kodeksu. Jesteśmy chronieni przez wiele przepisów. Szef narzuca Ci bezprawne nadgodziny, inni pracownicy Cię mobbingują, jesteś źle traktowany? Należy Ci się respektowanie Twojego prawa i uzyskanie odszkodowania w różnych wypadkach.
  • prawo konsumenta –  Polacy prawie codziennie chodzą na zakupy czy to w małych sklepach, hipermarketach takich jak AuchanBiedronkaczy też zakupy online.  Kupując produkt masz określone prawa konsumenckie, jeśli produkt jest zepsuty masz prawo odstąpić od umowy. Warto wiedzieć też, że w ciągu 14 dni możesz zrezygnować z usługi bez podania przyczyny w innych przypadkach warto udać się do dobrej kancelarii prawnej w celu wyjaśnienia problemów prawnych.
  • problemy finansowe – prowadząc firmę jesteśmy często narażeni na liczne kontroli z PIPZUSUS. Polski system podatkowy jest jednym z najbardziej skomplikowanych w Europie. Chcąc uniknąć kar i grzywny warto na każdym etapie konsultować się z odpowiednim specjalistą adwokatem lub doradcą podatkowym z Twojej okolicy.
  • spadek – Polskie człowieczeństwo się starzeje, co za tym idzie z roku na rok w Polskich sądach znajduje się coraz więcej spraw spadkowych. Warto dobrze przygotować się do tematu bo niewiedza może nasz słono kosztować. Warto znać też takie pojęcia jak „Spadek i darowizna bez długu” czy zwolnienia podatkowe od członków rodzinny i „zerowy spadek”.

Podsumowanie

Myślę, że powyższy artykuł przybliżył nieco możliwości prawa, jak również zachęcił do korzystania z usług prawniczych w Kancelarii Prawnej Adwokat Kamil Wasilewski w Poznaniu na ul. Kazimierza Mielęckiego 5. Dla zainteresowanych posiadamy również oddziały w Tarnowie Podgórnym i Plewiskach.