Na terenie całej Polski utworzono punkty, w których udzielane są porady prawne bez konieczności uiszczania za nie opłat. Co więcej, Polacy mają dzisiaj też dostęp do kancelarii prawnych, które również organizują tzw. dni otwarte, podczas których z darmowych porad również można korzystać. Coraz bardziej popularne stają się także porady online. Pojawia się jednak pytanie, czy takie porady mają sens? Czy za darmo można rzeczywiście uzyskać niezbędną pomoc? Przecież adwokaci też muszą osiągać zysk.

Dla kogo darmowe porady?

Z bezpłatnych porad może korzystać każdy. Warto wybierać kancelarie, w których pracują adwokaci specjalizujący się w danym zakresie prawa. Dzięki temu uzyskamy wiedzę, która rzeczywiście dotyczy danej sprawy.

Pamiętajmy, że bezpłatne porady prawne nie rozwiążą problemu, ale zapewne staną się doskonałą wskazówką do dalszego postępowania. Dzięki rozmowie z profesjonalistą znane będą dalsze kroki, które należy poczynić w celu rozwiązania problemu. W większości przypadków wiedza, którą można uzyskać podczas takiego spotkania jest dość ogólnikowa i w celu realnego poprowadzenia sprawy i tak zainteresowany musi być otwarty na bliższa współpracę z prawnikiem. Nieodpłatne porady prawne często są też świadczone przez prawników w trakcie studiów, na których nie do końca można polegać. Nie mniej, nic nie szkodzi skorzystać z możliwości takiego spotkania, jeśli nadarzy się taka okazja.

Bezpłatna porada prawna a dalsza współpraca z adwokatem

Osoba, która zdecyduje się na bezpłatną poradę prawną, musi mieć świadomość, że za darmo uzyska jedynie odpowiedź na pytanie, czy w ogóle warto wstąpić na drogę sądową i jakie ma szansę na wygranie sprawy. Adwokaci nie reprezentują bezpłatnie swoich klientów. Za to pobierają już odpowiednie wynagrodzenie. Z całą pewnością jednak bezpłatne porady prawne stają się niejako kluczem do sukcesu. Można przecież skorzystać z kilku i wybrać adwokata, który oferuje najkorzystniejsze rozwiązanie.

Korzyści dla klienta

Darmowa porada prawna da jasny obraz sytuacji, w jakiej znajduje się klient. Nie każdy z nas zna przecież obowiązujące w Polsce przepisy prawa, nie każdy zna też wszystkie prawne możliwości rozwiązania danego problemu. Rozmowa z profesjonalistą pozwoli na podjęcie wstępnej decyzji o dalszym postępowaniu.

Zwracamy jednak uwagę, by zawsze korzystać z usług sprawdzonych kancelarii, które cieszą się dobrą opinią. Może zdarzyć się tak, że porada prawna będzie wątpliwej jakości i wprowadzi nas w błąd. Sprawdzajmy więc kompetencje adwokatów. Stawiajmy raczej na osobiste spotkanie z adwokatem aniżeli porady za pośrednictwem internetu. Nigdy nie mamy przecież pewności, kto siedzi po drugiej stronie monitora.

Korzyści dla adwokatów

Nie ma wątpliwości, że adwokaci pozyskują ogromną grupę klientów właśnie poprzez oferowanie im bezpłatnych porad prawnych. Wskazanie możliwości rozwiązania konkretnej sprawy daje szansę na współpracę i czerpanie w związku z tym zysków.

Materiał powstał na bazie informacji dostępnych na stronie http://www.adwokaciolsztyn.pl.