Materiał Partnera

Z jakiej pomocy prawnej najczęściej korzystają firmy?

Z jakiej pomocy prawnej najczęściej korzystają firmy?

Mogłoby się wydawać, że kiedy prowadzimy małą firmę, pomoc prawna nie jest konieczna. Niestety, jest to mylne wrażenie – brak pomocy specjalisty od prawa może generować wiele problemów w różnych aspektach działalności firmy, zaczynając od tworzenia umów, a kończąc na reprezentowaniu klienta w postępowaniach sądowych. Jakie są zatem  najchętniej wybierane przez klientów formy pomocy prawnej?

Podstawowe usługi prawne

Najważniejszą z usług oferowanych firmom przez kancelarie jest sporządzanie i opiniowanie umów oraz innych dokumentów o charakterze formalnym, zarówno tych wewnętrznych takich, jak regulaminy czy wewnętrzne statuty, jak i tych dotyczących relacji przedsiębiorstwa z innymi podmiotami – na przykład wezwań do zapłaty, umów handlowych czy pozwów. Wzory takich dokumentów, jak i przepisy ich dotyczące zmieniają się bardzo często, więc o wiele bardziej opłacalne jest zlecenie ich przygotowania prawnikowi, który jest na bieżąco z obowiązującymi przepisami niż próba uporania się z tym na własną rękę. Tym bardziej, że skutki błędów popełnianych w tym zakresie mogą być kosztowne dla przedsiębiorstwa.

Bieżące porady prawne

Dużą wygodą dla firm jest możliwość stałego kontaktu z prawnikiem – większość kancelarii obsługujących przedsiębiorstwa oferuje nielimitowane porady prawne zarówno udzielane telefonicznie czy mailowo, jak i osobiście.  Dzięki temu przedsiębiorca nie musi się martwić przekroczeniem ich limitu czy niewystarczającą dostępnością prawnika, co pozwala w pełni skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu firmy. Kompleksowa oferta kancelarii w zakresie obsługi prawnej firm obejmuje również możliwość reprezentowania klienta podczas negocjacji handlowych, czy, co najważniejsze, podczas postępowań przed sądami powszechnymi, administracyjnymi oraz organami skarbowymi.

Doradztwo w zakresie zarządzania firmą

Mniej oczywistym, a równie ważnym elementem współpracy są porady mające na celu rozwój firmy – oferuje je między innymi Kancelaria Olgi Zubrzyckiej-Staniczek w Chorzowie. Prawnik więc nie tylko pomoże przy przygotowaniu dokumentacji czy w postępowaniach sądowych, ale również w prowadzeniu firmy i planowaniu przyszłych działań dzięki analizowaniu na bieżąco tych podejmowanych  obecnie. Jest to niezwykle pomocne dla przedsiębiorcy, który nie zawsze ma wystarczającą orientację w zawiłych przepisach prawa podatkowego czy prawa spółek.

Zalety kompleksowej obsługi prawnej

Pomijając oczywiste korzyści takie, jak możliwość w pełni skupienia się na swojej działalności czy szeroki zakres wspomnianych wyżej usług, dodatkową zachętą dla przedsiębiorców do nawiązywania współpracy z kancelariami może być finansowa opłacalność takiego rozwiązania. Korzystanie ze stałego doradztwa prawnego jest tańsze niż okazjonalne zwracanie się o pomoc do prawnika w konkretnej sprawie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy