Materiał Partnera

W jaki sposób wybrać dobrego adwokata?

W jaki sposób wybrać dobrego adwokata?
Może zdarzyć się, że znajdziemy się w sytuacji, którą należy rozstrzygnąć w sądzie. Warto wtedy skontaktować się z odpowiednim adwokatem. Jest to osoba znająca wszystkie zawiłości prawa, która powinna pomóc nam w sprawach toczonych w sądzie, czy to związanych z prawem pracy, gospodarczym, handlowym, rodzinnym czy sportowym. Czym kierować się przy wyborze adwokata? Jakie cechy będą wskazywały na jego solidność i odpowiedzialność? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Zasięgnij opinii innych

Najlepszym sposobem na wybór adwokata są pozytywne opinie znajomych lub rekomendacje zadowolonych klientów. Zasięgnięcie opinii pomoże nam w rozeznaniu się w kwestii cen, sposobu załatwienia sprawy sądowej, rzeczowości adwokata oraz jego komunikacji z klientem. Wywiad można również przeprowadzić poprzez przejrzenie stron kancelarii adwokackich lub specjalistycznych portali prawniczych – zauważa Andrzej Karpowicz, adwokat prowadzący własną Kancelarię Adwokacką.

Spotkaj się osobiście

Warto zapoznać się z biografią danego adwokata – sprawdzić wykształcenie, staż pracy, ilość wygranych rozpraw. Ambitny adwokat, podchodzący profesjonalnie do wykonywanego zawodu, powinien cały czas podnosić swoje umiejętności, aby wiedzieć, jak skutecznie działać na korzyść klienta, mieszcząc się w obowiązujących klauzulach. Po zapoznaniu się ze wstępnymi informacjami można spotkać się z adwokatem osobiście – pierwsze wrażenie jest bowiem bardzo ważne. Po wstępnej rozmowie będziemy mieli świadomość, w jaki sposób podchodzi on do swoich klientów oraz czy warto mu zaufać.

Zwróć uwagę na lojalność i niezależność

W trakcie współpracy należy zwrócić uwagę na kolejne ważne kwestie – lojalność oraz dyskrecję adwokata. W przypadku problemów powinien o wszystkim informować, aby klient miał gwarancję, że działania zmierzają w dobrym kierunku. Ponadto dobry adwokat jest zobowiązany do zachowania tajemnicy nie tylko przed sądem oraz innymi instytucjami państwowymi, ale również przed klientem. Warto także zwrócić uwagę, czy odznacza się odpornością psychiczną i silną wolą. Nieugiętość i niezależność to bardzo ważne cechy, dzięki którym adwokat potrafi wyjść z bardzo trudnych sytuacji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy