Materiał Partnera

Sprawę rozwodową powierz profesjonaliście

Sprawę rozwodową powierz profesjonaliście

Zawierając związek małżeński, każdy z nas chciałby aby trwał on przez całe życie. Chęci te dodatkowo potęguje świadomość jak traumatycznym i przykrym doświadczeniem jest rozwód. Jednak przeprowadzane badania pokazują, że już prawie co drugie małżeństwo kończy się rozpadem. W takiej sytuacji powinniśmy wiedzieć, czym kierować się przy uzyskaniu odpowiedniej pomocy prawnej.

Zła sytuacja małżeńska

Co więc powinniśmy zrobić, gdy zauważamy, że sytuacja w naszym małżeństwie nie wygląda najlepiej? Przede wszystkim musimy zacząć od spokojnego oszacowania sytuacji. Zdajemy sobie sprawę, że zachowanie spokoju może być w takich chwilach niezwykle trudne, lecz tylko w ten sposób będziemy mogli dokonać racjonalnego i trzeźwego osądu sytuacji. Po pierwsze, warto porozmawiać ze swoim współmałżonkiem na temat jego odczuć. Prosta i szczera rozmowa czasami potrafi na prawdę zdziałać cuda. Kiedy jednak po niej okaże się, że rozwód jest właściwie już tylko kwestią czasu to wtedy nie pozostaje nam nic innego jak przystąpić do działania.

Znalezienie radcy prawnego

Na samym początku powinniśmy znaleźć odpowiedniego prawnika. Musimy mieć świadomość, że rola radcy prawnego na rozprawie sądowej jest bardzo ważna więc rozważnie dokonajmy wyboru naszego usługodawcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w naszym otoczeniu znajdziemy prawdziwego specjalistę z zakresu prawa rodzinnego. Przykładem może być radca prawny Michał Wierzchowski w Zamościu, który reprezentował już wielu klientów przed niejedną sprawą rozwodową. Fachowiec z odpowiednią wiedzą będzie mógł bowiem skutecznie ochronić nas przed działaniami prawnymi przedstawiciela drugiej strony sporu. Niestety, gdy mówimy już o prawnej batalii podczas rozwodu, należy z przykrością stwierdzić, że prawdopodobnie czekać nas będzie bardzo trudna walka. Fakt ten z pewnością mogą potwierdzić wszyscy ci, którzy mają to doświadczenie za sobą.

Radca prawny, a może prawnik?

Gdy jednak wybieramy przedstawiciela reprezentującego nas przed sądem, możemy mieć dylemat czy lepszy będzie adwokat, czy radca prawny. Trudno jednoznacznie wskazać, która profesja ma przewagę. Kluczowym kryterium powinna być wiedza i prezentowany przez prawnika profesjonalizm. Sprawy rozwodów nie należą do łatwych, więc ich prowadzenie wymaga doświadczenia i pewnego rodzaju specyficznego wyczucia sytuacji. Jak znaleźć adwokata godnego zaufania? Dobrym sposobem może okazać się zapytanie znajomych, kogo by nam mogli polecić. Wówczas zgromadzone w ten sposób informacje możemy skonfrontować z opiniami znalezionymi w Internecie. Dzięki podjęciu tego typu działań z pewnością zminimalizujemy ryzyko pomyłki, która mogłaby się okazać w końcowym rozrachunku bardzo droga.

Pomoc prawna

Jeżeli w naszym życiu przychodzi nam mierzyć się z jakimś problemem prawnym, wówczas nie bójmy się zainwestować w profesjonalną pomoc prawną. Dobra kancelaria prawna potrafi niejednokrotnie być bardzo pomocna. Pamiętajmy również o tym, że przy rozwodach gra toczy się o dorobek naszego życia, na który pracowaliśmy bardzo długo.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy