Materiał Partnera

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne
Wypadek to moment, który najchętniej wymazalibyśmy z naszej pamięci. Na szczęście można sprawić, by choć trochę zatrzeć jego ślady. Nie tylko na ciele, lecz również... w portfelu. Temu celowi służą odszkodowania powypadkowe. Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach. Skąd jednak biorą się wypadki komunikacyjne? Przepis na nie jest niezwykle prosty: zbyt dużo samochodów plus niebezpieczne warunki atmosferyczne plus tzw. błąd ludzki, który niejednokrotnie jest zwykłą brawurą zmieszaną z głupotą. I stłuczka gotowa. W najlepszym przypadku właśnie taka niegroźna kolizja, a najgorszym – wypadek ze skutkiem śmiertelnym…

O czym warto wiedzieć?

O tym, że masz, jeśli jesteś ofiarą wypadku, prawo ubiegać się o odszkodowanie. I to niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą samochodu, motocykla czy po prostu osobą pieszą. Warto dodać, że prawo to dotyczy również osób podróżujących ze sprawcą zdarzenia, a nawet małoletnim pieszym, którzy swoim zachowaniem sprowokowali wypadek.

Na co można liczyć?

Co konkretnie przysługuje osobie bezpośrednio poszkodowanej? Przede wszystkim zwrot kosztów naprawy pojazdu (w tym na przykład zwrot za wynajem samochodu zastępczego) oraz kosztów leczenia. Po drugie, odszkodowanie z tytułu utraconych dochodów. A w najbardziej drastycznych przypadkach, jeśli wypadek spowodował trwały uszczerbek na naszym zdrowiu – na rentę inwalidzką, a przede wszystkim na zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Jeśli doszło do wypadku śmiertelnego, rodzina nie jest w takiej sytuacji pozostawiona sama sobie. Może liczyć na odszkodowanie, którego celem jest zrekompensowanie strat wynikłych ze śmierci osoby utrzymującej rodzinę, rentę alimentacyjną czy kwestie czysto doraźne, takie jak chociażby zwrot kosztów pogrzebu. Jeśli przydarzył Ci się wypadek i nie wiesz, jak rozpocząć całą procedurę, w efekcie której otrzymasz odszkodowanie, skieruj swe kroki do Europejskiej Kancelarii Brokerskiej Tomasza Szczepuły. Kancelaria ta ma siedzibę we Wrocławiu, ale specjalizuje się w udzielaniu pomocy prawnej osobom poszkodowanym zarówno na terenie naszego kraju, jak i za granicą. Więcej informacji uzyskasz na stronie Europejskiej Kancelarii Brokerskiej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy