Materiał Partnera

Jakie dowody zdrady są uznawane przez sąd i jak je zdobyć?

Jakie dowody zdrady są uznawane przez sąd i jak je zdobyć?

Zdrada to jeden z głównych powodów rozpadu związku. Osoba zdradzona nie potrafi wybaczyć partnerowi, co najczęściej prowadzi do rozstania i rozwodu. Jeśli podejrzewasz swojego partnera o zdradę, powinieneś zadbać o zdobycie dowodów, które będziesz mógł wykorzystać w czasie postępowania sądowego. Jakie dowody zdrady są uznawane przez sąd i w jaki sposób je zdobyć?

Czym właściwie jest zdrada?

Termin „zdrada” często przytaczany jest przy okazji różnych dyskusji na temat przyczyn rozpadu związków i rozwodów. Nie wszyscy wiedzą jednak, czym właściwie jest zdrada. Choć przepisy polskiego prawa nie wyjaśniają wprost tego terminu, to należy przyjąć, że zdradą są wszystkie świadome czyny dążące do złamania złożonej małżonkowi przysięgi wierności. Zdrada nie wiąże się jedynie z cudzołóstwem, ale także z wejściem w relację z osobą trzecią, która nie musi wcale oznaczać odbycia z nią stosunku seksualnego. Zdrada jednego z partnerów nie w każdym przypadku utożsamiana jest więc z fizycznym aktem płciowym.

Dowody zdrady, które możesz wykorzystać w sądzie

Katalog materiałów, które możesz przedstawić w sądzie jako dowody zdrady, jest dość obszerny. Przydatne mogą okazać się wiarygodne zeznania Twoje oraz powołanych przez Ciebie świadków. Zeznania warto również podeprzeć dowodami rzeczowymi, jak zdjęcia, filmy, wiadomości e-mail i SMS, wykaz bilingów z wykonywanych przez partnera rozmów telefonicznych czy nawet nagrania tych rozmów. Wszystkie zdobyte przez Ciebie materiały mogą pomóc w udowodnieniu zdrady i przysłużyć się do wydania wyroku z orzeczeniem o winie niewiernego małżonka.

Najważniejszy w tym przypadku jest fakt, iż wszystkie zdobyte przez Ciebie dowody muszą zostać pozyskane w sposób legalny, czyli zgodny z prawem. W innym razie partner, któremu zdrada została udowodniona przy użyciu materiałów uzyskanych nielegalnie, może złożyć do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych lub zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z tytułu bezprawnego uzyskania informacji (art. 267. Kodeksu karnego).

Podejrzewasz partnera o zdradę? Skorzystaj z pomocy agencji detektywistycznej

Samodzielne poszukiwanie dowodów potwierdzających zdradę partnera nie jest łatwym zadaniem. Prowadzenie wielodniowej obserwacji, robienie zdjęć, przygotowywanie materiałów wideo czy śledzenie sprawdzanej osoby to zajęcia dla profesjonalistów. Detektywi, zatrudniani w firmach jak biuro detektywistyczne Lampart, zachowują pełną dyskrecję i swoje działania prowadzą z ukrycia, dzięki czemu partner podejrzewany o zdradę niczego się nie domyśla. Osoby współpracujące z profesjonalnymi detektywami otrzymują kompleksową pomoc w opracowaniu optymalnej strategii w dalszych kontaktach z partnerem, który nie może zdać sobie sprawy, że jest obserwowany.

Do największych zalet podjęcia współpracy z agencją detektywistyczną należy zaliczyć fakt, że zdobyte przez detektywów materiały dowodowe (dokumentacja papierowa, elektroniczna, fotograficzna i audiowizualna) nie mogą być odrzucone przez sąd, ponieważ licencjonowani detektywi są uprawnieni do przetwarzania danych osobowych obserwowanych osób bez ich zgody. Zajmujący się daną sprawą pracownik firmy detektywistycznej może również wystąpić w roli świadka przed sądem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy