Materiał Partnera

Jak znaleźć adwokata udzielającego pomocy prawnej pro bono?

Jak znaleźć adwokata udzielającego pomocy prawnej pro bono?

Zawód prawnika to zawód wyjątkowo ceniony, a droga do niego kojarzona jest z ukończeniem bardzo wymagających studiów. To nasze podświadome przekonania, które zwykle utrwalają się w naszych myślach, gdy sami po raz pierwszy próbujemy odpowiedzieć sobie bardzo konkretnie na jakieś pytanie dotyczące prawa. A gdy już musimy w praktyce poradzić sobie ze swoim problemem powiązanym z prawem... szukamy nie odpowiedzi na pytania, a pomocy prawnej. Czy jest szansa znaleźć adwokata, który pomoże nam nieodpłatnie?

Pomoc prawna w urzędach i instytucjach

Zacznijmy od tematu, którego nie będziemy opisywać dokładnie, co ma swoje uzasadnienie. Od czasu do czasu możemy natknąć się na różnego rodzaju informacje o pomocy prawnej, z której za darmo skorzystać mogą na przykład osoby starsze, wielodzietne rodziny, czy obywatele innych państw przebywający na terenie Polski. Wiadomości o lokalnych punktach (w urzędach, instytucjach), w których możemy podpytać o przeliczenie emerytury, spór z pracodawcą, czy problemy z alimentami. W praktyce jednak jest to wszystko na tyle zmienne, że najpierw trzeba się sporo wysilić, by dojść do aktualnych informacji. W dodatku w większości przypadków możemy liczyć jedynie na darmową poradę (w dodatku bardzo ogólną), a przy trudniejszych sprawach, indywidualnych problemach, porada ta brzmi: proszę znaleźć prawnika.

Pomoc prawna pro bono w kancelarii prawnej

W związku z tym, co już napisaliśmy, zwykle gdy naprawdę potrzebujemy pomocy prawnika, musimy znaleźć go sobie sami i zapłacić za tą pomoc. A co jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, po prostu nas na to nie stać? - Znajdźmy adwokata udzielającego pomocy prawnej pro bono. To naprawdę możliwe. Mówiąc wprost, bez owijania w bawełnę – poszukajmy w Internecie kancelarii prawnika, który udziela pomocy pro bono, albo poprośmy bliskich znajomych o polecenie takiej osoby.

Skąd chęć do świadczenia pomocy prawnej pro bono?

Część naszych czytelników z pewnością zastanawia się, a skąd właściwie chęć świadczenia pomocy prawnej pro bono przez prawników? - Przecież to zajmuje czas, a nie daje przychodu. Na to pytanie odpowiedziała nam Pani adwokat Anna Jurkowska z Trzebnicy

Pełnienie zawodu prawnika to dla większości z nas nie tylko praca zarobkowa, ale pewnego rodzaju misja. Podobnie do swojego zawodu podchodzą lekarze, często także nauczyciele. Jeśli jest możliwość pomóc komuś dodatkowo, to dla nas szansa. Szansa na spełnienie, zawodowo-prytwatną satysfakcję.

Naszym zdaniem to mówi właściwie wszystko: przecież większości z nas pomoc drugiej osobie daje pewnego rodzaju satysfakcję, zadowolenie z siebie. Oczywiście, że nie lubimy, gdy inni mają problemy, ale na każdej płaszczyźnie naszego życia nie da się ich wszystkich uniknąć. Jeśli więc mamy możliwość pomóc komuś, gdy ten ma problem – robimy to.

Jeśli potrzebujemy pomocy prawnej pro bono, znajdźmy kancelarię prawną prowadzoną przez osobę, która oprócz płatnego wsparcia proponuje także poświęcenie odrobiny swojego czasu dla kogoś w potrzebie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy