7 cech jakie powinien posiadać adwokat

Cechy zawodowe:
- Rzetelność i kompetencja - wybierając prawnika, który zajmie się naszą sprawą rozwodową, musimy się w pierwszej kolejności kierować do adwokata, który zajmuje się prawem rozwodowym. Prawo jest bardzo rozległą dziedziną, i podobnie jak w medycynie tutaj również występuje podział na dyscypliny. Trzeba także brać pod uwagę, że ilość niuansów i prawniczych zawiłości jest spora, i część tej wiedzy nie da się tak po prostu poznać podczas studiów. Dlatego bardzo istotne jest doświadczenie, dzięki któremu właśnie taki niuanse mają szansę się wyklarować. Warto więc szukać opinii w internecie na temat adwokata, którego „mamy na oku”, bowiem sama wiedza książkowa to połowa, reszta to doświadczenie. Opinie w internecie mogą być więc bardzo pomocne. Znajdźmy zatem ludzi, którzy mieli podobne problemy i dowiedźmy się od nich jaki prawnik udzielił im pomocy.
- Dyskrecja - z reguły problemy z prawem to coś, czym nie chcemy się dzielić ze światem. Adwokaci ponadto objęci są tajemnicą zawodową. Obowiązuje ona przed sądem i innymi instytucjami państwowymi. W związku z tym absolutnie wszystkie informacje pozostają pomiędzy klientem i jego adwokatami i to właśnie klient decyduje, co może zostać ujawnione. W ten sposób budowane jest zaufanie, które daje pewność, iż adwokat działać będzie wyłącznie na jego korzyść.
- Profesjonalizm - w tym punkcie mieści się także niezależność działania. Adwokat pozostawać nie może pod wpływem osób trzecich — czy to prywatnych, czy instytucji. Dlatego prawnik musi podlegać wyłącznie poleceniom klienta, którego jest pełnomocnikiem.
- Lojalność - wszelkie działania prawnika muszą bezwzględnie podporządkowane być działaniom w imieniu ochrony praw klienta, przy wykorzystaniu środków prawnych.
Cechy charakterologiczne
- Otwartość - łatwość w nawiązywaniu kontaktów jest w zasadzie niezbędna w zawodzie prawnika. W głównej mierze ze względu na to, że musi on potrafić dogadać się w zasadzie z każdym - czy to oskarżonym, czy świadkiem, prokuratorem itd.
- Praktycyzm - każde działanie powinno być ukierunkowane na cel. Dlatego dobry prawnik działa w kierunku osiągnięcia celu, nie generując zbędnych kosztów, czy to finansowych, czy emocjonalnych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Kancelaria Adwokacka Adwokat Mateusz Rypina
Doradztwo prawne woj. podlaskie15-094 Białystok, Skłodowskiej-Curie 3 lok. 16C
-
Mariola Głażewska-Feder, Adw.,Kancelaria Adwokacka
Doradztwo prawne woj. mazowieckie06-200 Maków Mazowiecki, Kościelna 3
-
Wojciech Romalski Indywidualna Kancelaria Adwokacka
Doradztwo prawne woj. mazowieckie96-300 Żyrardów, Okrzei 8/14 lok. 44
-
GESSEL, Koziorowski Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Sp.p.
Doradztwo prawne woj. mazowieckie00-121 Warszawa, Sienna 39